Tonko

pes
06/2020
19.05. 2022
kríženec
42cm; 17,2kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dostali sme prosbu o pomoc pre vraj zrazeného psíka v obci Sady nad Torysou. Psíka sme našli, našťastie zrazený nebol, mal len poranenú labku. A tak k nám prišiel Tonko.

Aký je útulkáčik Tonko, nám napísal náš kolega Richard, ktorý sa oňho v útulku stará:

Tonko prišiel s poranenou (kusnutou) labkou, na ktorú bol dosť háklivý a kvôli ktorej sa mu nechcelo chodiť ani na prechádzky. Labka je už zahojená, no na samotnej manipulácii treba ešte trochu zapracovať a potom bude Tonko dokonalým parťákom.

Tonko nemá vonkoncom problém s ľuďmi, je jedno, či ide o staršie deti, dospelých, či starších ľudí, pokiaľ rešpektujú samotnú manipuláciu s ním. Ide o veľmi vyrovnaného a pokojného psíka, ktorý si ide svojim životom, často pomalým tempom. Je to veľký pohoďák na nie príliš dlhé a náročné prechádzky, aj keď raz za čas prekvapí a nájde v sebe energiu a chuť trochu zrýchliť životné tempo.

Má rád pamlsky a jedlo, ktoré si vychutnáva a degustuje každú granulku zvlášť, zatiaľ čo ostatní už aj dávno zabudli, že niečo jedli. O hračky a loptičky nejaví vôbec záujem. Nemá rád manipuláciu okolo labky a pri veterinárnych zákrokoch a ošetreniach trošku vrčí a zlostí, ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť s košíkom.

Je socializovaný aj s ľuďmi aj so psami, ľudskú prítomnosť a hladkanie si veľmi užíva a vyhľadáva ju. So psami ani s fenkami nemá najmenší problém, ich spoločnosť ale nevyhľadáva, skôr ju pretrpí a znesie. S inými zvieratami znášanlivosť nevieme, ale ak máme odhadovať podľa jeho povahy, tak je to dostatočný flegmatik a nič ho nerozhodí.

Hygienické návyky má a veci neničí. Ale misky s vodou sú jeho úhlavní nepriatelia a každú musí prevrátiť a vyliať, až kým v nej neostane ani kvapka vody.

Tonko je vhodný do domu s prístupom dnu, alebo do bytu k niekomu kto nemá maličké deti a kto dokáže rešpektovať jeho nechuť na manipuláciu (aj keď si myslíme, že pár týždňov a aj tá manipulácia bude v poriadku).

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu: