Valentíno

áno
áno
áno
áno
áno
59 cm; 32 kg
x kríženec
14.02.2016
01.01.2013
pes
5586

Popis

Valentíno sa túlal na sídlisku Terasa v Košiciach. Valentíno je temperamentný psík s dobrým srdiečkom, ktorý potrebuje k sebe skúseného pána. Valentíno má ľudí rád, ak sa dodržujú jeho hranice, je spokojný a vie byť veľmi priateľský až maznáčik. Nemá rád manipuláciu okolo krku – ťahanie za kožu a taktiež okolo chvosta, má to v sebe, odkedy k nám prišiel. Nie je problém mu nasadiť obojok, pripnúť vodítko.  Venčenie je bez problémov a bude skvelý parťák na výlety v prírode a rôznych aktivitách. Ak človeka pozná, možnosť manipulácie je lepšia, ale stále treba byť opatrný.

Aktívny je tak akurát, keď je čas oddychu, spokojne leží v búdke, alebo sa vyhrieva na slniečku. Má rád vodu, aportovanie a rôzne iné zábavky. Valentíno má hygienické návyky. So psami a fenkami vychádza dobre, rád sa s nimi hrá.

Valentíno si na nového človeka musí zvyknúť a potrebuje čas na udomácnenie. Vhodný je pre skúseného majiteľa, ktorý sa mu bude venovať a dá mu konečne šancu spoznať, čo je to láskavý domov. Nie je vhodný k deťom. Valentíno je vhodný na celoročný pobyt von, s kvalitnou zateplenou búdkou.

VAŠA SKÚSENOSŤ S VALENTÍNOM:

1. “S Valentínom sme vybehli len do Čane k jazeru, nech sa trošku osvieži. Do auta do kufra nevedel vyskočiť, ale na zadné sedadla si sám pekne vyskočil a sadol. Cesta v aute bola úplne bezproblémová, sedel a pozeral von oknom. Keď sme vystúpili, hneď bežal ku vode, poplával si, prešli sme sa, vyčesali sme ho a potom sám išiel k autu a čakal pri aute, tak som mu otvorila dvere, nastúpil a spokojný si ľahol. Bol úplne bezproblémový, mala som ho na dlhej stopovačke, pekne počúval na meno a stále prišiel, veselo si pobehoval okolo mňa.”

2. “V reakcii na príspevok utulku, ze Valentinko je psik, ktory je v utulku najdlhsie, som sa rozhodla ho vcera zobrat na maly vyletik do furcianskeho lesa. A uprimne, ak by som momentalne mohla adoptovat havka, urcite by bol silny kandidat. Je to velmi kludny havko, ktory sa velmi tesil na vyletik, hned, co si vsimol, ze sa niekam ide. Sedel poslusne potichucky v kufri po ceste, pocas prechadzky pekne pokojne chodil a objavoval, nebol problem ho potiahnut, ked sme menili smer, a ku mne, ludom a psikom bol velmi mily. Utulok mi dovolil mu dat aj zopar pamlskov, z ktorych sa mu zbiehali slinky, ale zaroven bol trpezlivy, kym ich dostal. Prechadzka bola velmi prijemna a urcite sa budem tesit na dalsi cas, kedy ho stretnem znova v utulku alebo na vylete.”

Valentíno je u nás najdlhšie zo všetkých útulkáčov. Aby sme mu zlepšili kvalitu života u nás, hľadáme mu skúseného človiečika, ktorý by ho pravidelne brával na výlety. Nič viac nechceme, len aby videl svet a nebol iba v útulku. Ak nám viete s výletmi pre Valentína pomôcť, kontaktujte nás na tel. č. 0917919689.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie