Vratko

pes
x kríženec
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

O Vratkovi sme sa dozvedeli vďaka Patrikovi S., vedeli sme len, že má poranenú labku. Dnes sme vyštartovali z útulku ho zachrániť. Keď sme prišli na miesto prvé čo nás napadlo keď sme ho videli bolo, že ten psík už na záchranu nečakal, čakal na smrť. Aj keď sme toho videli veľa, stále nás to zasiahne. Ležal v rohu dvora, okolo bordel, jeho búdka zaprataná ďalším bordelom, žiadna miska s vodou ani s jedlom. Za búdou ležal už teraz náš Vratko, nehýbal sa, len očkami sledoval čo sa deje. Nemal už záujem o tento svet pre neho plný bolesti a utrpenia. Z labky mu tiekla krv a bola opuchnutá, musel trpieť obrovskou bolesťou. Vratko sa oddane a bez zábran nechal naložiť do auta, aj keby bojovať chcel, nemal už silu. Na RTG sa zistilo, že má veľmi škaredú trieštivú zlomeninu labky. Pri zlomenine RTG ukázalo aj brok, to už komentovať ani radšej nebudeme… Vratko ostal hospitalizovaný na klinike UVL a zajtra dostaneme viac informácií. S Vratkom sme dnes strávili len pár hodín, ale už teraz Vám môžeme napísať, že je to absolútne zlatíčko, čistá duša. S Vratkom sme zachránili ešte jedno šteniatko z toho istého dvora, dostala meno Hope.

AKTUALIZÁCIA 24.04.

Vratko sa cíti o niečo lepšie o čom svedčí aj jeho úsmev. Je napojený na infúzie, dostáva analgetiká. Výsledky z odberu krvi dopadli viac menej dobre. Babeziozu, ktorej sme sa ešte obávali sa pri testoch nepotvrdila. Vratko odpočíva, má konečne pokoj, pohodlie a plnú misku a okolo seba ľudí, ktorým na ňom záleží. Dnes sa robili ďalšie RTG snímky labky a celého tela. Labka – trieštivá zlomenina je veľmi zlá a bolo veľké riziko, že sa labka bude musieť amputovať. ALE…dnes sa super doktori ortopédi na UVL vyjadrili, že to budú operovať aby labku zachránili a keď všetko pôjde tak ako má labka by sa mala zachrániť. Bohužiaľ takéto zlomeniny sa ťažko hoja, musíme len dúfať. Na priložených RTG snímkoch vidíte, koľko ďalších brokov má v sebe, chudáčik.

AKTUALIZÁCIA 10.máj

Dnes je ten deň kedy bude Vratkovi operovaná prestrelená labka s trieštivou zlomeninou. Operácia bude náročná a my musíme veriť, že všetko bude v poriadku a operácia bude úspešná. Nič iné si ani nepripúšťame.

“AHOOOJTEEE PRIATELIA, TO SOM JAAAA, VÁŠ VRATKO Poviem Vám novinky 🙂 Som po operácií. Do labky som dostal platničku aby moje kostičky držali pokope. Musím si teraz dávať veeeeľký pozor, nesmiem behať, skákať. Inak sa mám dobre a zotavujem sa 🙂 Posielam Vám pusinku, že ste na mňa mysleli a peknú nedeľu Vám prajem. Váš Vratko”

AKTUALIZÁCIA 15.05.

PRE VRATKA HĽADÁME DOČASNÚ OPATERU. Vratko je jemná duša, obrovské zlatíčko a pokojný psík. Má hygienické návyky a nie je uštekaný.  VEĽMI PROSÍME O DOČASNÚ OPATERU PRE VRATKA. Môže byť prepustený z kliniky UVL, ale do útulku ísť NEMÔŽE. Potrebuje pokojné miesto, kľudový režim a láskavú dušu.

Viac informácií budeme postupne dopĺňať. Ak nechcete čakať zavolajte nám na naše tel.č. 0907441447. Veľmi by nám pomohla Vaša pomoc so starostlivosťou a úhradou operácie Vratka môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet : Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov Číslo účtu: 5111391211 IBAN: SK5009000000005111391211 Kód banky: 0900 SLSP Swift kód: GIBASKBX Poznámka: vratko