Yukon

pes
10/2020
09.04. 2023
66cm; 30kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Yukon sa našiel na ulici Jantárová v Košiciach.

Prednedávnom Argo, Marko a teraz Yukon, mladé psy, ktoré skončili na ulici…Takýto osud má podľa nás 90% severských plemien. Krásne modrooké šteniatko chce každý, ale nikto si nenaštuduje povahu týchto plemien a tak dospeláci chodia z jednej rodiny do druhej a končia na reťaziach a v kotercoch…

Yukon je typickým predstaviteľom svojho (skoro)plemena. Je inteligentný, tvrdohlavý a priateľský. Ľudí má rád bez rozdielu a má milú, hravú povahu. Robí len to čo chce a kedy chce.

Ak má náladu rád aportuje (loptičku donesie len ukázať že ju má, ale nepustí ju) a hrá sa. Ak má človek pamlsky, ktoré mu chutia (je to gurmán) vie byť učenlivý a poslušný. Na vodítku chodí pekne a ovláda základné povely – sadni, ľahni a daj labku.

Hygienické návyky má a manipulácia je bezproblémová. So psami a fenkami vychádza bez problémov, aj sa rád s nimi pohrá.

Yukon má energie na rozdávanie a hľadá si aktívnu rodinu, ktorá má skúsenosti so severskými plemenami, alebo má vôľu a snahu naučiť sa všetko o ich povahe a potrebách. Mať doma huskyho je síce pekné, ale aj náročné. Ideálny domov pre Yukona je rodinný dom s prístupom dnu, kvalitnou búdkou a s dobre zabezpečeným plotom, pretože je všeobecne známe, že kam sa severan chce dostať, tam sa aj dostane.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie