Venčenie útulkáčov – pravidlá 2023-03-27T23:08:08+00:00

PRAVIDLÁ VENČENIA:

1. Venčiť sa smie len vo vyhradenom čase. Venčenie prebieha PO-PIA od 11:00 do 16:00 hod. V sobotu a nedeľu je útulok pre verejnosť zatvorený. 

Prosíme o dodržanie stanoveného času. Dodržanie času je dôležité, pretože stále máme množstvo práce pred otvorením a zatvorením útulku.

2. Informujte sa u ošetrovateľa o povahe útulkáča. Nechajte psa, aby si Vás oňuchal a zoznámil sa s Vami. Berte do úvahy, že môže ísť o týrané zviera. Môže byť plaché a na základe zlých skúseností s ľuďmi nedôverčivé. Vyberajte si takého psa, ktorého dokážete zvládnuť na základe jeho veľkosti a povahy. Dbajte na rady ošetrovateľov v útulku.

3. Psíka treba mať pod kontrolou, nemôžete ho púšťať navoľno! Treba zabrániť tomu, aby sa psy z iných výbehov k sebe priblížili, mohli by sa nepekne pohrýzť. Ak venčíte ako skupinka, treba si vziať psov z toho istého výbehu.

4. Psa smie vyberať a vrátiť späť do koterca/výbehu jedine ošetrovateľ.

5. Je zakázané hádzať do výbehov akúkoľvek potravu, pamlsky a pod.

6. Prosíme rodičov, aby mali svoje deti pod dozorom. Útulok nie je vhodné miesto na to, aby tam deti behali samé. Útulok nie je ihrisko pre deti.

7. Akékoľvek zmeny v správaní, v zdravotnom stave zvieraťa, alebo informáciu o vzniknutom zranení bezodkladne hláste ošetrovateľom.

8. Berte ohľad na ľudí pohybujúcich sa okolo Vás.

9. Prehnaný výcvik a trestanie psa je absolútne neprípustné! Prispôsobte sa jeho individuálnym potrebám: tempo a chuť skúmať svoje okolie. Psa na vodítku neťahajte a majte na pamäti, s akým zámerom ste do útulku prišli.

Ďakujeme, že ste sa dočítali až sem. Tešíme sa na Vás

Máte aj možnosť zobrať útulkáčika na výlet, viac sa dočítate tu⬇️