Bambi

pes
02/2021
26.03.2021
kríženec
šteniatko - 8kg
áno
áno
áno
áno

Popis

Dostali sme prosbu o pomoc pre šteniatko po zrážke autom – bolo potrebné mu zabezpečiť veterinárne ošetrenie a uhradiť náklady za nich. Šteniatko dostalo meno Bambi.
Bambi absolvoval vyštetrenia a RTG ukázalo zlomeninu sedacej a lonovej kosti. Absolvoval dve operácie a bol skoro mesiac hospitalizovaný na klinike UVL. Po preliečení sme ho umiestnili do dočasnej opatery odkiaľ nám o Bambim napísali:

“Bambi je veľmi aktívne, hravé šteniatko, vždy plné radosti a zvedavé na svoje okolie. Vonku sa rád hrá s paličkou a vo vnútri žuje svoju hračku. Je veľmi priateľský a rád sa mazná s hosťami aj cudzími ľuďmi vonku. Bambi je tiež veľmi zvedavý na ďalšie psy a rád by sa s nimi hral. Výchova na venčenie vonku mu ide výborne, začína chápať, že toaleta je vonku a nie vo vnútri! Keď je unavený po hraní, rád sa túli vo svojej posteli a odpočíva si.”

Bambi 11.5. absolvoval krátku operáciu, pri ktorej mu bola vybratá skrutka spevňujúca pánvu. Vzhľadom na jeho nízky vek sa predpokladá, že sa rana bude dobre hojiť, ale je možné, že bude doživotne krívať.

Bambi je snaživé šteniatko. Už teraz používa operovanú labku, ale aby sa lepšie a rýchlejšie tvorili svaly, je potrebné s ním aj doma trošku cvičiť.

Na poslednej (24.05.).kontrole u pána MVDr. Hluchého bol Bambi pochválený, rana po operácií sa výborne hojí, labku používa a pekne zaťažuje. Bambi môže chodiť na vychádzky na krátkom vodítku aby sa labka pekne nasvalnila. Po mesiaci ho čaká znova kontrola a predpokladá sa, že sa ukončí obmedzený pohyb.
Len doterajšia liečba Bambiho nás stála 584,07€ a táto suma ešte nie je konečná. Veľmi nám pomôže každé euro na úhradu faktúr za liečbu malého Bambiho.

BAMBI JE V DOČASNEJ OPATERE ODKIAĽ NÁM O ŇOM NAPÍSALI:

“Bambino je úžasné šteniatko, ktoré nám už za týždeň veľmi prirástlo k srdcu. Je veľmi zvedavý na všetko čo sa okolo neho deje a taktiež dosť energický, čo je vzhľadom k jeho nastolenému “kľudovému režimu” niekedy dosť náročné. Keďže sa vonku poriadne vybehať nemôže, nakoľko chodí na vôdzke, rád si to vynahradí doma pobehovaním z jednej izby do druhej. Potom sa však ukľudní, ľahne si do svojho peliešku a kuše si hračku. Alebo koberec, ale to len keď je veľmi rozbláznený a chce sa hrať. Učíme ho samozrejme, že kusať smie len svoje hračky. Čo sa týka hryzenia nábytku alebo iných vecí, to nerobí ani keď ho necháme samého doma na niekoľko hodín, čiže super. Je naučený, že na posteľ ani na gauč chodiť nesmie a zatiaľ to aj dodržiava. Čo sa týka sociálnych návykov, stalo sa len 2x, že sa vypiškal na podlahu, aj to bolo ráno o 5 keď som odmietla hneď vstať a ísť s ním vonku, tak mi to reku vrátil 😃 Je veľmi šikovný a učenlivý, pred týždňom vedel len povely “sadni, ľahni a daj labku” a aj to len v angličtine, nakoľko bol u Grety, no teraz to už pekne ovláda po slovensky a dokonca sa naučil že má čakať, keď prídeme z vonku, pretože vie že sa idú umývať labky. Snažíme sa ho učiť aj povel “na miesto” a “k nohe” no to ide trochu ťažšie, pretože je aj celkom tvrdohlavý. Tvrdohlavý je najmä vonku, keď vidí že sa už blížime naspäť k bloku, vzoprie sa a nejde ďalej, musím ho domov ťahať 😃 Najradšej by bol naozaj stále vonku a kuskal si svoju paličku. Možno aj preto sa mu u nás najviac páči na balkóne, ktorý keď je pootvorený Bambi to hneď využije a už sa tam vyvaľuje. Vonku na ňom musíme mať oči non-stop lebo je ako taký malý vysávač a berie z chodníka všetko rad radom, dokonca aj slimáky 😃 čiže na tomto s ním treba ešte určite popracovať. Bambi si svojho človeka veľmi rýchlo obľúbi a človek si veľmi rýchlo obľúbi jeho. Najradšej by bol stále všade s nami a pri všetkom by chcel asistovať. Kde sa pohnem ja tam sa pohne aj on. Rád sa tiež túli a necháva sa škrabkať. Vonku sa teší každému človeku aj psíkom čo prejdú okolo, no na mačky zatiaľ šteká. Čo sa týka operovanej labky, pri chôdzi ju normálne využíva a zaťažuje, no keď si pobehne tak je vidieť že ju sem tam šetrí. Myslím si však, že ho to nijako neobmedzuje a nebude obmedzovať v plnohodnotnom živote. Tak toto sú zatiaľ naše poznatky o Bambinovi po spoločne strávenom týždni a pol. S ním sa skrátka človek nikdy nenudí. Prikladám nejaké fotky. 🙂 P. S. z tej bielej šnúrky bolo kedysi klbko.”

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF