Bambi

pes
02/2021
26.03.2021
kríženec
šteniatko - 8kg
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Dostali sme prosbu o pomoc pre šteniatko po zrážke autom – bolo potrebné mu zabezpečiť veterinárne ošetrenie a uhradiť náklady za nich. Šteniatko dostalo meno Bambi.
Bambi absolvoval vyštetrenia a RTG ukázalo zlomeninu sedacej a lonovej kosti. Absolvoval dve operácie a bol skoro mesiac hospitalizovaný na klinike UVL. Po preliečení sme ho umiestnili do dočasnej opatery odkiaľ nám o Bambim napísali:

“Bambi je veľmi aktívne, hravé šteniatko, vždy plné radosti a zvedavé na svoje okolie. Vonku sa rád hrá s paličkou a vo vnútri žuje svoju hračku. Je veľmi priateľský a rád sa mazná s hosťami aj cudzími ľuďmi vonku. Bambi je tiež veľmi zvedavý na ďalšie psy a rád by sa s nimi hral. Výchova na venčenie vonku mu ide výborne, začína chápať, že toaleta je vonku a nie vo vnútri! Keď je unavený po hraní, rád sa túli vo svojej posteli a odpočíva si.”

Bambi 11.5. absolvoval krátku operáciu, pri ktorej mu bola vybratá skrutka spevňujúca pánvu. Vzhľadom na jeho nízky vek sa predpokladá, že sa rana bude dobre hojiť, ale je možné, že bude doživotne krívať.

Bambi je snaživé šteniatko. Už teraz používa operovanú labku, ale aby sa lepšie a rýchlejšie tvorili svaly, je potrebné s ním aj doma trošku cvičiť.

Na dnešnej (24.05.).kontrole u pána MVDr. Hluchého bol Bambi pochválený, rana po operácií sa výborne hojí, labku používa a pekne zaťažuje. Bambi môže chodiť na vychádzky na krátkom vodítku aby sa labka pekne nasvalnila. Po mesiaci ho čaká znova kontrola a predpokladá sa, že sa ukončí obmedzený pohyb.
Len doterajšia liečba Bambiho nás stála 584,07€ a táto suma ešte nie je konečná. Veľmi nám pomôže každé euro na úhradu faktúr za liečbu malého Bambiho.

Bambimu končí koncom mája dočasná opatera a nechceme aby skončil v útulku. Bambimu hľadáme novú dočasnú opateru, ideálne s perspektívou trvalého domova.
Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF