Nora

sučka
01/2020
21.02. 2022
45cm; 19,3kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Nora sa túlala okolo obecného úradu v obci Drienov a vďaka pani, ktorej nebol jej osud ľahostajný, sme sa o nej dozvedeli a zachránili. Už na prvý pohľad bolo jasné, že Nora má zranenie na ľavej hrudníkovej končatine. Po kompletných vyšetreniach sa ukázalo, že ide o starú fraktúru ramennej kosti a lakťového kĺbu. Nora túto labku držala pri hrudi, nevedela ju vyrovnať a pri chôdzi ju nepoužívala a nevedela sa o ňu ani oprieť.

Nevieme, ako sa Nora k týmto zraneniam dostala, no muselo to byť pre ňu veľmi bolestivé. Nasledoval zdĺhavý proces liečby – operácia, rehabilitácie a v neposlednom rade cvičenie s labkou. Norin stav sa postupne zlepšuje, ale aj napriek pozitívnym prognózam je pravdepodobné, že Nora túto labku nebude nikdy používať ako zdravý psík, s najväčšou pravdepodobnosťou bude vedieť labku čas od času zaťažiť, oprieť sa o ňu. Aj napriek tomu jej to nebráni v pohybe a šantení. Nora si od nás zaslúži veľkú pochvalu, pretože vždy pekne spolupracovala.

Nora sa teší každému človeku, je jedno, či ide o deti, dospelých, alebo starších ľudí, je rada za každé pohladkanie a ľudskú pozornosť. Svoju radosť častokrát neskrýva a začne utekať a jašiť sa ako taká nekontrolovaná strela. Nora je aktívny a večne usmievavý psík, ktorý je vo svojom srdci ešte stále hravé šteňa. Rada sa naháňa, šantí, škrabká a olizuje Vás. Noru je niekedy ťažké udržať na jednom mieste, alebo čo i len odfotiť, pretože je stále v pohybe. Občasnú pauzu si dáva len na potrebný oddych a vydýchnutie si.

Nora je vhodná aj ku prvopsíčkarom, jej menší hendikep si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť alebo skúsenosti.

Nora zbožňuje škrabkanie za ušami a na bruchu, poteší sa aj pískajúcej hračke alebo pamlsku. Nore netreba ani drahé hračky, pohrá sa aj s hocijakým konárikom alebo drievkom čo si nájde pri vychádzke. Veľmi rada pri prechádzkach objavuje svoje okolie, aj keď sa zo začiatku veľmi teší a behá hore-dole, po čase sa upokojí a na vodítku chodí pekne, neťahá.

Nora môže byť miestami trošku majetnícka na jedlo a pamlsky, no nie je to nič, čo by sa nedalo ľahko odnaučiť. Nora reaguje na svoje meno a je socializovaná aj so psami aj s ľuďmi. So psami a sučkami je znášanlivá, musí si ich však najprv pomaly oňuchať a potom je kamarátka s každým. Znášanlivosť s inými zvieratami nevieme.

Nora má hygienické návyky, veci neničí a vo vnútri sa správa slušne, aj keď môže sem tam raz, dvakrát šteknúť. Nore hľadáme milujúcu rodinku, s ktorou by si sadli a mali rovnaké životné tempo a energiu. Domov si hľadá do bytu alebo do domu s úplným prístupom dnu.

Nora stále podstupuje rehabilitácie na klinike UVLF a dodatočné cvičenia s labkou v rámci prechádzok.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu: