Marcus

pes
02/2019
04.08. 2023
52cm; 17,2kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Marcusov príbeh začína správou od pani nálezkyne:

“Dobrý deň. Posielam sľúbené fotky psíka, ktorého som našla pri prechádzke vyhodeného pri Hornáde v Gyňove. Už týždeň sa ho snažíme odchytiť, ale nedá sa, psík je veľmi plachý a uteká. Zjavne je tam vyhodený už dosť dlhú dobu a asi doteraz nemal šťastný život. Bolo mu dosť ublížené podľa jeho reakcií. Je vychudnutý a kríva na prednú pravú labku. Viac ako týždeň chodíme každý deň k nemu a kŕmime ho. Začal si na nás pomaly zvykať a už sa k nám aj priblíži pri kŕmení. Teší sa, keď dôjdeme. Začal mať milý pohľad a iskru v očkách.”
Tak sme sa o Marcusovi dozvedeli a keď sa nám uvoľnilo miesto, prišiel k nám. Na veterinárnom vyšetrení sa zistila fraktúra prsta na ľavej hrudníkovej končatine.
Marcus je veľmi milý a aktívny psík. Spočiatku má plachšiu povahu a človeka musí trošku spoznať, ale nie je to žiadny extrém, stačí pár piškotiek a máte nového kamaráta. Keď si Marcus zvykne, a netrvá to dlho, je to veľký maznáčik a pýta si pohladenie. Rád aportuje, hrá sa s plyšákmi, ale zo všetkého najviac si užíva, keď sa mu človek venuje a trávi s ním čas. Má aktívnu povahu, bude si užívať výlety v prírode, dlhé prechádzky a po nich odpočinok so svojou rodinkou. Marcus je pohoďák a psík do voza aj do koča.
So psami a fenkami vychádza bez problémov, určite by bol šťastný, keby v novom domove mal psieho kamaráta, alebo kamarátku. Marcus má hygienické návyky, dnu sa správa slušne a manipulácia je bezproblémová.

Marcus je vhodný pre aktívnych ľudí, ktorí budú mať dostatok času sa mu venovať. Domov si hľadá ideálne do domčeka s prístupom dnu, ale dobre mu bude aj v byte.

VAŠA SKÚSENOSŤ S MARCUSOM:
1. “Dobrý deň. Píšem Vám ohľadom akcie Zober útulkáčika na výlet 🐾
Deň sme strávili s našim milovaným útulkáčikom
💙 Marcusom 💙 Nie my sme darovali krásny deň jemu, ale ON nám! Taký je Marcus. Je to psík, ktorý keď si Vás obľúbi, bude Vás milovať do konca života. Je to psík veľmi vnímavý, ktorý keď sa zapozerá do Vašich očí, viete, že ste našli spriaznenú dušu a skvelého parťáka. Proste, láska na prvý pohľad a celý život. Taký mám z neho pocit ja. Je tiež veľmi bystrý, šikovný, rozumný. Citlivo a triezvo vníma svet okolo seba. Na prechádzke počúval povely a aj keď chôdza na vodítku je niekedy ako opreteky, vie aj spomaliť, keď mu to mimochodom spomeniem. 😂 Je plný energie, teda je skvelým parťákom aj na dlhé prechádzky. Na prechádzke sa tešil z objavovania nových vecí, hlavne takých, ktoré sa hýbali 😃 Bol proste dokonalý a zlatíčko. Po dlhej prechádzke si dožičil mojkanie, je to veľký mojkoš. Miluje hladkanie a škrabkanie na brušku. S našou fenkou sú kamoši. 🤗 A cesta autom úplne bezproblémová. Marcus je ako neobjavený poklad. Ale kto ho raz objaví, získa viac ako zlato. Doposiaľ nemal milujúcu rodinu a ja si želám, aby takú konečne získal. Tak neváhajte 😉
PS2: Marcus je aktívny psík, ktorého odporúčame určite do rodinky, ktorá sa mu bude môcť venovať, dať mu svoj čas a aktívny oddych v prírode☺️

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie