Marcus

pes
02/2019
04.08. 2023
52cm; 17,2kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Marcusov príbeh začína správou od pani nálezkyne:

“Dobrý deň. Posielam sľúbené fotky psíka, ktorého som našla pri prechádzke vyhodeného pri Hornáde v Gyňove. Už týždeň sa ho snažíme odchytiť, ale nedá sa, psík je veľmi plachý a uteká. Zjavne je tam vyhodený už dosť dlhú dobu a asi doteraz nemal šťastný život. Bolo mu dosť ublížené podľa jeho reakcií. Je vychudnutý a kríva na prednú pravú labku. Viac ako týždeň chodíme každý deň k nemu a kŕmime ho. Začal si na nás pomaly zvykať a už sa k nám aj priblíži pri kŕmení. Teší sa, keď dôjdeme. Začal mať milý pohľad a iskru v očkách.”
Tak sme sa o Marcusovi dozvedeli a keď sa nám uvoľnilo miesto, prišiel k nám. Na veterinárnom vyšetrení sa zistila fraktúra prsta na ľavej hrudníkovej končatine.
Marcus je veľmi milý a aktívny psík. Spočiatku má plachšiu povahu a človeka musí trošku spoznať, ale nie je to žiadny extrém, stačí pár piškotiek a máte nového kamaráta. Keď si Marcus zvykne, a netrvá to dlho, je to veľký maznáčik a pýta si pohladenie. Rád aportuje, hrá sa s plyšákmi, ale zo všetkého najviac si užíva, keď sa mu človek venuje a trávi s ním čas. Má aktívnu povahu, bude si užívať výlety v prírode, dlhé prechádzky a po nich odpočinok so svojou rodinkou. Marcus je pohoďák a psík do voza aj do koča.
So psami a fenkami vychádza bez problémov, určite by bol šťastný, keby v novom domove mal psieho kamaráta, alebo kamarátku. Marcus má hygienické návyky, dnu sa správa slušne a manipulácia je bezproblémová.

Marcus je vhodný pre aktívnych ľudí, ktorí budú mať dostatok času sa mu venovať. Domov si hľadá ideálne do domčeka s prístupom dnu, ale dobre mu bude aj v byte.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie