Quido – rezervovaný

6372
pes
01/2017
05.05. 2018
x labrador
53cm / 24 kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Koľkokrát môže byť jeden psík vyhodený? Zoznámte sa, toto je Qwido. Je úplne bežné, keď sa nájde vyhodený pes, pri ceste, v obci, alebo v lese. Už sme si na to zvykli. Qwido má trikrát krutejší osud. Najprv ho pravdepodobne vyhodil majiteľ do obce neďaleko Košíc. Tam sa o neho starala slečna a Qwido sa zdržiaval pri ich dome. Napísala nám, ale kedže vyhodených psov môžme počítať v desiatkách, nemali sme miesto, ale mysleli sme na neho, keď sa nám uvoľní miesto, hneď ho zoberieme. Zrazu ale Qwido zmizol, nebol pred domom. Nebol v celej obci. Čo bolo veľmi zvláštne, pretože posledné dni sa zo svojho miesta nepohol. Až zrazu sa našiel v inej obci. Niekto sa o neho postaral! Bol nežiadúci v jednej obci, tak sa našiel “dobrák” a vyhodili ho do druhej.

A tu by sme sa na chvíľu zastavili a zamysleli. Niekoľko mesiacov sa robia protesty s názvom Za slušné Slovensko. Odhliadnúc od politiky bojujeme za pravdu, za úctu a spravodlivosť. Všetci čakáme, že sa zmenia ONI, nie ja, ani ty, ale ONI. Pravdou však je, že sa musíme zmeniť najprv my, musíme začať od seba a potom chcieť zmenu od druhých. Každým dobrým skutkom urobíme svet krajším a lepším pre nás, pre naše deti, pre zvieratá, ktoré sú na nás závislé. Prečo Qwido nenašiel ani jedného slušného človeka, ktorý by mu reálne pomohol? V prvej obci sa nenašiel nikto, NIKTO, kto by ho vedel zobrať na svoj dvor. Čo by sme aj chceli, však?! Je to čierny pes. Keby čivava, alebo jork už by bol dávno zachránený. V druhej obci sa NAŠIEL ČLOVEK, ktorý ho znova zobral a vyhodil! Už tretíkrát ho vyhodili. Vyhodili ho pred útulkom. Neprišli ku nám, vyhodili ho pri ceste!

Qwido k nám prišiel sám. Mal v sebe viac rozumu, ako ľudia, ktorí mu prišli do života. Je to veľmi smutné a deprimujúce aj pre nás záchranárov. Má zmysel naša práca, keď žijeme v takom svete? Quido je mladý aktívny pes, primerane k svojmu veku. Ľudí má rád, všetkých, od detí po starších ľudí. S fenkami je veľký kamarát, psov si vyberá, aj znesie, ale kamáti z nich nebudú. Quido má rád vodu v lete, člapkanie v bazéniku – to je jeho. Loptičky, hračky – so všetkým sa rád pohrá. Ako mladý pes zbožňuje pohyb, výlety a prechádzky.