Artuš

pes
02/2015
16.04. 2023
kríženec
49cm; 28kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Ahojte priatelia, volám sa Artuš. (Pôvodné meno som mal Atak, ale to sa mi nepáčilo) Meno bolo jedno z mála, čo som vo svojom živote mal, ináč som veľa vecí postrádal, bohužiaľ aj tých základných a potrebných.

Mám približne 8 rokov a svoj život som strávil na reťazi. Reťaz, ktorá mi určila veľkosť môjho životného priestoru a verte, bolo to veľmi máličko. Mal som aj “strechu nad hlavou”, drevenú búďu. Nie, nebola zateplená. Nie, nebola vystlaná slamou. Bola to len drevná búďa. Nemal som pána, bol som nikoho. Býval som pri jednom sociálnom zariadení pre ľudí. Žiaľ, sociálne bolo len k nim, ku mne nie.

Veľakrát ale prišli super klienti a mne sa na nejaký čas zmenil môj svet. Mal som zrazu aj viac papať, ale hlavne som mal pohladenie, milé slovo, lásku. Vyzeral som ich každý deň, žil som len pre tie momenty, keď ich zazriem a budem skákať od radosti. Skákať na reťazi. 😥 Títo klienti ale prichádzali a odchádzali. Mne to lámalo srdce znova a znova.

V poslednej dobe som však už bol na príťaž, zvykli ma pustiť z reťaze – Bež si! Bež! U T E Č! Ja som zúfalo behal po obci a hľadal pomoc. Nikto nepomohol. Prišli reči o mojom odstrelení. Neviem, čo to je, ale ľuďom behá mráz po chrbte pri tom slove. Jedna milá pani, ktorá prišla pred necelým rokom a pol, mala často slzy v očiach, keď sa mi prihovárala. Práve ona sa starala aj o micky, ktoré tam žili. Skrývala ich pred zimou na izbe. Plakala, lebo mňa skryť nemohla. Aj im hrozilo niečo zlé. Práve ona mi zmenila život!  Napísala OZ Srdce pre mačky a hľadala pre nich pomoc. Keď po ne dievčatá z OZ prišli, ukázala aj mňa. No a už sa kvôli mne plakalo aj v Košiciach, už o mne vedeli tí správni ľudia! Vrátili sa po mňa 😊 Odopli ma z reťaze, zobrali ma z mojej búdy…a išli sme preč!

Takto skončilo Artuškove utrpenie a začal sa nový život. Artuško ďakuje všetkým, ktorí prispeli k jeho záchrane, ďakuje im za život. Artuško teraz čaká v našom útulku na svoj vysnívaný domov. Artuš je úžasný starší psík, ktorý si užíva všetko, čo sa deje. Všetko, čo mu “reťaz” vzala. Ak by ste náhodou Artuša považovali za starého psíka, tak pozor pozor – Artuš je Turbo pes, krásnej stavby a vo výbornej forme. Je všade tam, kam sa človek pozrie. Užíva si pocit slobody a veselo pobehuje – niekedy máme pocit, že sa mu labky ani nestíhajú dotknúť zeme, ako rýchlo behá. Teší sa z každej drobnosti, či je to pamlsok, pohladkanie alebo len miska s vodou. Je to veľmi vďačný psík!

Hračky ho zatiaľ vôbec nezaujímajú, nevie, čo má s nimi robiť. Na vodítku ťahá, pretože chce byť všade a vidieť všetko. Je to veľmi šikovný a rozumný psík, ktorý sa rýchlo učí. Zoznámenie s ním je rýchle, má rád všetkých. S fenkami vychádza, psov si vyberá. Mačičky naháňa a neodporúčame ho ani k iným menším zvieratkám. Hygienické návyky má a manipulácia je bezproblémová.

Vhodný je k niekomu skúsenejšiemu, alebo zodpovedným prvopsíčkarom, ktorí ho budú správne viesť a socializovať. Ideálny domov pre Artuša je domček s prístupom dnu. Nedovolíme, aby bol znova separovaný od ľudí.

A na záver ešte Artuškova prosba: Človeka MILUJEM. Bažím po láske a pohladeniu. Túžim mať pána, ktorý mi ukáže svet aký som nepoznal. Veľmi túžim mať svoju rodinu. Chcem behať ! Dobehnúť tie roky, ktoré mi “osud” vzal. Chcem byť niekoho MILOVANÝ PES ❤️ Prosím, staňte sa mojou druhou polovicou. Mojou rodinou. Mojím svetom. Mojím vesmírom. Budem ten najvernejší pes akého ste kedy mali.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

 

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie