Asan

6710
pes
01/2016
28.02.2019
x kríženec
42cm; 19,1kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Malého Asana sme prevzali z Asanačnej služby s informáciou, že je nedôverčivý až agresívny. Bohužiaľ ďaleko od pravdy to nebolo… Ale začnime od začiatku.
Maličký Asan sa našiel v hlbokej šachte na Mikovíniho ulici – Lunik VIII. Ako dlho tam bol, nevieme, ale aj deň je veľa. Zo šachty ho museli vybrať hasiči a následne ho prevzala asanačná služba. Od začiatku bol Asan veľmi nedôverčivý, vystrašený až agresívny. Už dávno sme slovo agresívny nepoužili, ale teraz musíme. Z asanačnej služby sme ho presunuli na kliniku Vetanimal, pretože ho bolo treba urgentne vyšetriť, aby sa vylúčili zdravotné problémy po páde do šachty. Milé veterinárky z Vetanimal mali čo robiť s Asanom, ale poradili si. Vďaka ich prvotnej snahe sa Asan každý deň zlepšoval a zlepšoval, až dokázal viacmenej bez problémov fungovať s človekom. Po pár dňoch sme ho prevzali do útulku. Tam sme začali s pomalým postupom zoznamovania a Asan s nami spolupracoval.

Asan už vie s nami fungovať, ale stále je čo to zlepšovať. Asanko potrebuje najprv človeka spoznať. Ľuďom, čo pozná, dôveruje a funguje s nimi ako každý iný psík. Manipulácia je bezproblémová. Asan potrebuje skúseného a dôsledného majiteľa. Inak má rád hračky a loptičky, ktoré si rad nosí. So psami a fenkami vychádza bez problémov.

V dočasnej opatere/adopcii zabezpečíme náš útulkový cvičák Psiu Akadémiu, kde by pri profesionálnom prístupe mohol napredovať, aby sa z neho stal vyrovnaný a spokojný psík.

Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme, zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF