Bojar

pes
05/2020
05.02.2021
kríženec
39cm; 12,5kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Prišla k nám prosba o pomoc od majiteľov psíka, ktorého si zadovážili ako 3 mesačné šteniatko. Keď k ním prišiel, nasadili mu obojok a odvtedy (približne 4 mesiace) sa k nemu nevedeli priblížiť, a tak psík žil na dvore bez akéhokoľvek kontaktu či socializácie. Veterinár im odporučil, aby ho utratili, že je to narušený pes.

Bojar, ako sme ho v útulku nazvali, bol plachý a veľmi bojazlivý. Odchytiť ho na dvore nebolo ľahké, ale podarilo sa nám to. Po príchode do útulku bol doslova ako skamenelina, pri každom dotyku si ľahol a tváril sa, akoby sme mu chceli veľmi ublížiť, iba tŕpol, čo sa bude diať. Pristupovali sme k nemu postupne a bez nátlaku. Kŕmili sme ho z ruky, alebo len tak pri ňom sedeli, stále sa veľmi bál. Neskôr sme prišli na to, že sa veľmi teší ostatným psíkom, takže pomocou útulkáčikov sa mám podarilo sa s ním viac zblížiť.

Stále je pri ľuďoch veľmi opatrný a plachý, potrebuje čas, ale už sa s ním dá manipulovať a pekne sa venčí na vodítku, najlepšie v sprievode iných psíkov. Má rád plyšáky a hračky. Bojar je zlatíčko so zlomenou dušičkou a potrebuje čas, citlivý prístup a veľa, veľa lásky.

Budúci majiteľ musí mať skúsenosti s plachým psíkom, pretože tento stav sa zo dňa na deň nezlepší, ale určite to bude lepšie. Ideálny domov pre Bojarka by bol, keby v domove bol vyrovnaný, priateľský psík, od ktorého by sa veľa naučil. Domov mu hľadáme do bytu, alebo domu s uplným prístupom dnu.

Bojarovi veľmi pomôže aj dlhodobá, skúsená dočasná opatera na socializáciu.

Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme, zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika. Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF