Flou

sučka
04/2021
02.04. 2024
kríženec
52cm; 20,1kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Príbeh začína už v roku 2020, keď nás kontaktovalo OZ Srdce pre mačky, ktoré dostalo správu o “chovateľke”, ktorá chová trojnohú mačku na balkóne v skrinke a niekoľko psíkov drží v otrasných podmienkach na záhradke v mestskej časti Nad Jazerom v Košiciach. Vtedy sme zachránili štyroch psíkov a Srdce pre mačky niekoľko mačičiek.
Prešlo niekoľko rokov a dievčatá zo Srdce pre mačky mali cestu okolo už spomínanej záhradky a tak ju išli skontrolovať…napísali: “Zastavili sme sa popozerať v okolí záhradky opäť. Bolo ticho, nijaké zvieratá počuť nebolo. Nereagovali na naše volanie. Už už sme si mysleli, že snáď… ale nie. Pri našom odchode sa našťastie ozval jeden zo psíkov. Zúfalo štekal, no nevideli sme ho. Podarilo sa nám ho až nahrať na mobil. Ten psík nemal ňufáčik!”
Znova sa opakoval celý scénar – Nahlásil sa podnet na príslušnú RVPS, bola privolaná polícia a enviropolícia.
V malej pozlátanej búdke (viď.foto) omotanej reťazou a zabezpečenou kladkou na kód boli uzamknutí štyria prestrašení psíci! Vedľa na kartóne zas “chovala” tri mačičky, jedna s hrozným vytlačeným okom.
Ako by dopadli, keby sme ich neobjavili, keby sa ten psík neozval?!
Je hrozné, že si často ani neuvedomujeme okolo koľkých takých záhradiek denne prejdeme a netušíme, čo sa skrýva za ich plotmi, stenami…
Na pani bolo podané trestné oznámenie.
Zvieratká boli odobraté…
Falco, Floky, Fido a Flou zachránené psíky k nám prišli vychudnuté, zablšené, s vypadanou srsťou na viacerých miestach, mali po sebe kliešte a staré chrasty po ranách. Falco a Flou majú závažné zdravotné problémy…
Flou je jedna zo zachranených psíkov. Pri príchode ku nám bola neskutočne vystrašená, uštekaná až agresívna. Prvé dni boli náročné ako pre ňu, tak aj pre nás. Zo strachu kusala na všetky strany, pri akomkoľvek náznaku dotyku bola extrémne vystrašená.
Ako už môžete z fotiek vidieť Flou má rozsiahle traumatické poranenie. Ako sa jej to stalo netušíme…
Bol jej vykonaný výter z nos. dutín a steru z kože na bakteriologické a mykologické kultivácie. Na základe výsledkov jej bola nasadená antibiotická liečba.
Flou čaká ešte dôležitá operácia s vykonaním
plastickej rekonštrukčnej metódy.
O všetkych nových informáciach o Flou Vás budeme informovať.
A aká je Flou?
Prešlo pár dní intenzívnej, ale nenásilnej snahy o zblíženie a prišli pre nás prvé odmeny našej snahy. Začala nám postupne dôverovať, prvé pohladkanie, začala byť pri nás veselá a už sme ju mohli zobrať na prvú prechádzku a to už bol veľký zlom a odvedy je z nej úplne iný psík ako keď k nám prišla. Z vystrašenej, ubolenej a agresívnej dušičky je teraz spokojná, veselá a priateľská naša Flou.
Flou si konečne užíva život, lásku a bezpečie a na to zlé čo prežila rýchlo zabudne. Veľmi rada sa necháva hladkať a na jej očkách priam vidíte ako túži po láske a aby sa jej niekto venoval. Nový človek si ju získa hneď pár piškótkami.
Flou má za sebou ťažkú minulosť, ale pevne veríme že spolu s Vami jej zabezpečíme už len to najlepšie a hlavne láskavý domov.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

sučka

Šteniatko

nie