Marko

pes
04/2019
06.11. 2022
kríženec huskyho
67cm; 31kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Marko sa našiel dňa 06.11. 2022 na ulici Slobody 21 v Košiciach.

Marko mal čip a tak sme sa dozvedeli trošku z jeho minulosti. Majiteľka uvedená na čipe ho kúpila cez inzerát a neskôr ho darovala ďalším ľuďom a ako sa mal v poslednej rodine nevieme, každopádne nikomu nechýba a nikto ho nehľadá. Marko za svoj krátky život prešiel troma rodinami a mohlo ich byť viac, ale to nevieme až nakoniec skončil na uliciach v Košiciach.

Takýto osud má podľa nás 90% severských plemien na Slovensku. Krásne modrooké šteniatko chce každý, ale nikto si nenaštuduje povahu týchto plemien a tak dospeláci chodia z jednej rodiny do druhej a končia na reťaziach a v kotercoch…

Marko je typickým predstaviteľom svojho (skoro)plemena. Je inteligentný, tvrdohlavý a priateľský. Ľudí má rád bez rozdielu a má milú, hravú povahu. Marko má energie na rozdávanie a hľadá si aktívnu rodinu, v ktorej ju môže zúžitkovať. Hľadá si rodinu, ktorá má skúsenosti so severskými plemenami, alebo je aspoň ochotná naučiť sa všetko o ich držaní. Mať doma huskyho je síce pekné, ale aj náročné.

So psami a fenkami nebol ešte 100% vyskúšaný, ale zatiaľ čo sme odpozorovali problém s nikým nemal. Vodítko ovláda bez problémov, prechádzky sa mu veľmi páčia, ale spočiatku dosť ťahá. Manipulácia je bezproblémová a má hygienické návyky.

Ideálny domov pre Marka je pri rodinnom dome, s dobre zabezpečeným plotom, lebo je všeobecne známe, že kam sa husky chce dostať, tam sa aj dostane ?
Marko nie je strážny pes a ozdoba na záhradu. Je to spoločenský psík, ktorý potrebuje byť členom svojej rodiny.

VAŠA SKÚSENOSŤ S MARKOM:

1. “Dobrý deň, dnes sme mali Marka na celodennom výlete a môžem len skonštatovať, že je to veľmi priateľský, hravý a zvedavý psík. Má výdrž a rýchlo sa učí novým vevciam. Cesta v aute mu nerobila problém, na vodítko je zvyknutý a ostatné psy buď ignoruje alebo sa chce hrať.”

VIDEO : https://www.facebook.com/732823790176331/posts/5717813521677308/

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu: