Milky – rezervovaný

pes
06/2021
kríženec
50cm; 16,7kg - 16.11.
áno
áno
áno
áno

Popis

Náš útulkáčik Milky bol adoptovaný, ale žiaľ zo zdravotných dôvodov jeho majiteľov si hľadá nový domov. Milky pochádza zo šiestich šteniatok, ktoré sa našli vo vedre pri Hornáde v mestskej časti Džungľa, Košice.

MILKY SA TERAZ VOLÁ TIMI A Z DOMOVA NÁM O ŇOM NAPÍSALI:

“Timi je veselé, zdravé 5,5 mesačné šteniatko, ktoré prespí pomaly celý deň ale keď vstane rozdáva všade navôkol samu energiu. Je to veľmi priateľský psík, ide ku každému kto sa mu ozve (strážny pes z neho nebude, s každým by sa len hral). Je socializovaný, v rušnom prostredí nešteká, vôbec nie je agresívny, krásne s natešeným výrazom si vykračuje plným námestím. Má rád svoje hračky, teší sa z prítomností ľudí o to viac z deti, hneď sa mu vrtí chvostík. Je to stále šteniatko, preto rád všetko skúma papuľkou (veľa, veľa skúma). Keď mu začali ísť zúbky tak kusal viac, už sa to pomaly znižuje, väčšinou kuše svoje hračky. Má skoro úplne zvládnuté hygienické návyky. Vydrží celú noc a cez deň keď sme v práci krásne vydrží 8 hodín (po takom dlhom odpočinku je vhodné ísť na dlhšiu prechádzku kde vybije svoju energiu, alebo nejak inak ho zamestnať). Sú ešte momenty kedy keď sa hrá tak už sa pýta von, ale už sa mu nestáva, že si samovoľne cvrkne, stále sa pýta, pekne pri dverách. Má zvládnuté povely ako sadni, ľahni, daj labku, k nohe a ku mne (ešte to nie je 100% ale väčšinou pekne počúva). Pekne čaká kým vojdeme do bytu a na povel, „môžeš“ vojde, tak isto sme ho to naučili aj na balkón (kde rád trávi čas pozeraním na celé okolie, len ticho sedí a pozerá). Tak isto čaká pri položenej miske s krmivom a na povel „môžeš“ sa smelo pustí do papania. Čo sa týka štekania tak málo čo ho je počuť štekať, väčšinou keď je si neistý (vonku v noci) alebo keď sa chce hrať a my už nie. Väčšinou sa drží pri pánovi, nespustí ho z očí. S inými psami, je veľmi ale veľmi priateľský, stále by sa chcel s nimi len hrať. Zvláda aj dlhšie cesty autom, ktoré stále celé prespí.
Dôvod prečo chceme takého milého psíka dať na adopciu, je zo zdravotných dôvodov, kedy sme usúdili, že sa o Timiho nebudeme môcť ďalej adekvátne postarať, preto by sme chceli niekoho, kto ho zahrnie láskou, dodá mú dostatok pohybu a bude ho brať ako člena rodiny.”

Milky/Timi si hľadá nový domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0905671142, alebo na alexandra.slobodnikova@gmail.com.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF