Tessa – rezervovaná

6087
sučka
10/2014
2017
x kríženec
35 cm /11 kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Tesska bola zo začiatku plaché psíča. Posledné štyri mesiace je v dočasnej opetere, žije v byte s ďalšími dvoma fenkami. Za tú dobu sa ohromne osmelila a naučila žiť v byte s človekom. Tessa ma 100% hygienické návyky, môže ostať sama doma, nič neničí, nešteká, nezavýja, susedia o nej vôbec nevedia. Nebojí sa vysávača, nešteká na poštára 🙂

Teší sa, keď jej nasadzujete obojok alebo postroj, že ide na prechádzku. Vonku pekne chodí na vodítku, ale môže behať aj navoľno, cupitá väčšinou pri nohách, nikam nezabieha a na zavolanie krásne príde a nechá sa pripnúť. Po návrate z prechádzky je naučená ísť rovno do kúpeľne, kde počká, kým jej utriete labky a dáte dole obojok, až na povel „voľno“ opustí kúpeľňu. Nebojí sa chodiť po schodoch ani výťahom, do auta si sama naskočí, počas jazdy pokojne leží, pri vystupovaní počká, kým ju vyzvete. Nechá sa vyčesať aj osprchovať.

Tesska je kamienková princezná, najradšej zo všetkého si nosí a naháňa kamienky. Ak nie je žiaden k dispozícii, poslúži aj šiška, v najhoršom prípade aj nejaká menšia palička 🙂

Jedlo si Tessa nestráži, ani pred ľuďmi, ani pred inými psíkmi. Môžete sa jej hrabať v miske, môžete jej jedlo vybrať aj priamo z papuľky. Na povel „fuj“ pustí aj „mňamku“, ktorú nájde vonku na trávniku. Tessa nemá problém s inými psíkmi ani fenkami, je priateľská, kontaktná, rozumná. Taktiež ľudí sa nebojí, ani mužov, ani malých deti, nechá sa pohladkať aj od úplne cudzích ľudí. Ignoruje kone aj cyklistov. Mačky naháňa v rámci zábavy. Miluje dlhé prechádzky, zvláda aj náročnejšie túry, bez problémov behá popri bicykli, pripnutá alebo aj navoľno.

Tessa je malé rozkošné slniečko, ktoré si zaslúži milujúci domov. Keď vám Tessa dôveruje, nevie sa domojkať, dohladkať, bude za vami chodiť aj na záchod. Tessa je vhodná aj k aktívnym ale aj ku starším ľuďom, keďže je pokojnej povahy.