Bendžo

pes
06/2018
05.05. 2023
kríženec
44cm; 19,3kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Bendžo sa našiel pri ceste medzi obcami Jasov a Rudník, kde na tom istom mieste čakal minimálne dva dni. Všetci vieme čo to znamená…že ho tam niekto vyhodil. Bendžo je taký voľnomyšlienkár a pravdepodobne bol aj samorast. Je to aktívny psík, ktorý zbožňuje aportovanie a život bez loptičky je nemožný, sú jeho stredobodom vesmíru. Pekne loptičku nosí a čaká kým mu ju človek opäť hodí.

S novými ľudmi je hneď kamarát a nemá problém sa nechať hladkať a ísť na prechádzku. Je to obľúbenec na venčení v útulku, na vodítku chodí pekne a dostáva samé pochvaly ako pekne sa správa. Je to úžasný a rozumný psík, veľmi rýchlo sa učí a za pamlsok, alebo loptičku urobí všetko čo dokáže.

Užíva si aj pokojné chvíle keď si leží v peliešku a oddychuje či sleduje okolie. So psami a fenkami vychádza bez problémov, ak si “sadnú” rád sa s nimi aj pohrá.

Nemá rád veľké skupinky psov, pre neho sú ideál 1 až 2 psíkovia. Ak by bola v domove pohodová fenočka bude veľmi rád. Bendžo a manipulácia. Keď už človeka pozná je v poriadku (vieme mu pozrieť labky bez problémov, keď mu trebalo kvapkať do očí úplne bez problémov, aj čistenie uší), nepáči sa mu keď sa dvíha na ruky (ak už pozná človeka len si hundre, ale nekusne) a pri veterinárnych úkonoch odporúčame nasadiť mu košík.

Ak sa k nemu správate podľa jeho pravidiel môžete ho považovať za bezproblémového psíka. Pravdepodobne je to zanedbaná socializácia v šteniatkovskom veku. Samozrejme dá sa to cvikom odstrániť, ale určite ho zatiaľ odporúčame len ku skúsenejším ľuďom. Určite nie k deťom. Každopádne Bendžo sa od príchodu veľmi zmenil a robí pokroky, určite je to psík, ktorý si zaslúži svoju šancu.

Bendžo si hľadá skúsený a trpezlivý domov, vhodný aj ku starším ľuďom. Domov si hľadá ideálne pri domčeku s úplným prístupom dnu. Zvykne si aj na byt.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie