Čaky

6177
pes
06/2017
26.11.2017
kríženec
52cm; 21,9kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

☀️ ČAKY SI UŽIL “KRÁSNY DEŇ S ÚTULKÁČIKOM” AKÝ BOL SA DOČÍTATE V TEXTE – PERFEKTNÝ TEXT OD ZNALCA PSEJ DUŠE ❤️ – ODPORÚČAME PREČÍTAŤ ☀️

Čaky sa našiel schúlený pri krčme v obci Seňa. S Čakym to nebolo jednoduché, ale našli sme správnu cestu, na ktorej je spokojný on aj my.

Nemá jednoduchú povahu, avšak jediné, čo potrebuje, je skúsený majiteľ, čas a veľa lásky. Čakymu chvíľu trvá, kým si na nového človeka zvykne. Je potrebné mu od začiatku určiť hranice a vybudovať si pred ním rešpekt. Ak bude pri ňom človek submisívnejší, Čaky si bude robiť, čo chce.
Pri správnom prístupe je Čaky zlatíčko, maznák a veselý pes. Dokonalý spoločník do života. Má rád aportovanie, vodu a akukoľvek aktivitu, kde využije svoju energiu. Za pamlsok urobí aj salto. Čaky nie je vhodný k deťom. Psov si vyberá. Čakymu hľadáme nový domov do domčeka s veľkou záhradou a hlavne skúseného a milujucého majiteľa.

Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme, zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika.

VAŠA SKÚSENOSŤ S ČAKYM:
1. “Dobrý deň, posielame ďalší príspevok o potulkách svetom s Čakym.
Bol to prvý prípad keď som bral na výlet niekoho s kým som predtým nestrávil ani chvíľku. Dali sme si teda ešte par zoznamovacích kolečok okolo útulku, a až tak vyrazili na cestu. Čaky naskočil do auta ako keby sa v ňom vozil každý deň. Už po prvých metroch mi ale bolo jasne, že cesta bude veľký problém. Asi najhoršie sú pre neho oproti idúce auta, na ktoré breše a v momente stretu cvaká zubami ako by ich chcel pokusať. Našťastie víkendová premávka nie je až taká hustá, tak sme to nejak zvládli.
Zavládla obrovská radosť keď sme zastali a rýchly únik z auta. Zapíname stopovačku, pár piškotkami negujeme zlý zážitok z cesty a vyrážame. Počasie ideálne pod mrakom, hor sa za zážitkami.
Najprv sme sa trosku motali okolo záhradiek, to sa mu veľmi páčilo. Kontroloval každú bráničku a hodnotil vzhľad každej záhradky. Sem tam okolo nás prešlo nejaké auto a jeho snaha o útok a kusanie do áut pokračovala.
Ponuka prechádzok okolo záhrad nie je až tak bohatá, takže sme museli zamieriť do lesa. Tam sa prejavila trošku jeho bojácnosť. Pripisujem to tomu, že je už príliš dlho v útulku a veľmi svet mimo výbehu, koterca a cesty k veterinárom nevidel. Držal sa teda viac pri mne a k všetkému pristupoval tak opatrnejšie. Keď si nebol istý, čo bude ďalej za zákrutou počkal na mňa nech to obzriem prvý 🙂Časom sa to zlepšovalo a ku koncu už aj 10 metrov stopovačky bolo málo.
Ako sme išli lesom, tak sa postupne vyjasňovalo a Čaky začal ako keby loviť myši v lístí. Chvíľku mi trvalo kým som dokázal identifikovať čo je predmetom toho naháňania, pretože žiadne zvieratká ani nič som nepostrehol. Čaky sa snažil vždy uloviť môj tieň, na otvorenom priestranstve to bolo asi najhoršie, tam bol z toho až zúfalý, bol do toho tak zažratý, že nechcel ani vodu, aj keď sa mu jazyk už plietol do labiek.
Zamierili sme teda späť do lesa, aby sa trošku upokojil a koruny stromov zakryli môj tieň. To celkom pekne fungovalo.
Cesta k autu po čistinke sa zas niesla v duchu lovu tieňov. Aby sa mohol vôbec napiť, skryli sme sa do zastávky, kde bol tieň. Vďaka tomu sa trošku ukľudnil a doprial si vodičku.
Okolo zastávky prešlo pár áut a Čaky sa snažil ich zas pokusať. Uvažoval som či cesta späť do útulku bude v pohode autom alebo či radšej nepôjdeme pešo. Vyhralo auto len z toho dôvodu, že cesta je dosť frekventovaná a nie je sa kam veľmi vyhnúť autám. Nechcel som ohroziť seba ani Čakyho.
Do auta naskočil zas v pohode, ale po prvých metroch mi prišlo, že je ešte viac vystresovaný ako pri predošlej jazde. Začal hrabať do koberca a potom ho aj trhať. Našťastie sme neboli až tak ďaleko a netrápil sa veľmi dlho. Po príchode z auta zas vyletel ako strela.
Nechcel som ho takého rozrušeného hneď dávať späť do výbehu. Dali sme si ešte nejaké ukľudňujúce kolečká po známom prostredí a tak som ho vrátil kolegovi.
Po tejto skúsenosti si myslím, že ten bonus z výletu Čakymu silno neguje zážitok z cesty. Necíti sa ani veľmi dobre v prostredí, situáciách, ktoré predtým nezažil alebo nie sú pre neho bežné. Myslím si, že čo by mu ešte ako tak dokázalo spríjemniť život mimo toho, že by si ho niekto zobral domov a venoval sa mu je, že by aj on bol dávaný na venčenie ľudom, ktorí tam chodia častejšie a majú pochopenie, pre to, že nie každí pes je úplne v poriadku a nenabehne k vám hneď s vrtiacim chvostíkom. Pretože inak je to super psík, rýchlo sme sa skamošili, veľmi sa mu páčilo škrabkanie, keď som si k nemu čupol hneď pribehol a tesil sa pozornosti rúk.”
Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.
AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie