Darius

pes
01/2019
11.01. 2022
kríženec
55cm; 35,5kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dňa 11.01. 2022 sa našiel pes – samec na ulici Adlerová 20, Košice – Furča. Darius je milý, priateľský pes s veľkou dávkou energie. Keby dokázal odovzdať svoju energiu, tak celé Košice svietia 10000 rokov bez elektrárne! Nech Vás fotky neoklamú, že stojí na mieste – to sú sekundy z jeho života. Ak by sme natočili video, tak vidíte len takú čiernu rýchlo pohybujúcu sa bodku.

Ľudí má rád, zatiaľ sme s ním nemali žiadnu zlú skúsenosť, či prejav agresivity. Vie byť veľký maznák a mojkanie si užíva. Darius k sebe potrebuje zodpovedného, aktívneho a rozumného človeka. Okrem toho, že má veľa energie, je veľmi silný pes. Odtiahne Vás, ani neviete ako.
Vôbec by sme sa nečudovali, keby sa nám po zverejnení albumu ozvali majitelia z Talianska, že to je ich pes a len si odbehol k nám.

Darius potrebuje výchovu, jasné pravidlá a disciplínu. Keď máte pamlsok a chcete ho zaujať, máte chvíľu jeho sústredenia a venuje Vám pozornosť na pár sekúnd. Má rád loptičky, dokáže nonstop za nimi behať – samozrejme späť Vám ich nedonesie. Darius behá, lieta a miestami možno aj levituje – všade chce byť a všetko musí vidieť. Určite nie je vhodný k menším deťom, nevšimol by si ich pri jeho rýchlosti. Jeho aktivita, energia a sila by sa určite dala využiť pri psích športoch. Darius by bol ideálny spoločník pri behu Forresta Gumpa, možno keby dobehli by si sadol aspoň na chvíľu.

Darius je neznášanlivý s inými psami a zvieratami a určite ho odporúčame len ako jedináčika a verte, bude Vám on sám stačiť. Hygienické návyky má a na počudovanie sa dnu správa slušne a ani neničí. Ľahne si ako normálny pes ?
Darius je vhodný skôr do domu s prístupom dnu ako do bytu. Dom musí mať pevný a vysoký plot.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie