Falco

pes
10/2023
02.04. 2024
kríženec
37cm; 10,5kg
áno
áno
áno
áno

Popis

Príbeh začína už v roku 2020, keď nás kontaktovalo OZ Srdce pre mačky, ktoré dostalo správu o “chovateľke”, ktorá chová trojnohú mačku na balkóne v skrinke a niekoľko psíkov drží v otrasných podmienkach na záhradke v mestskej časti Nad Jazerom v Košiciach. Vtedy sme zachránili štyroch psíkov a Srdce pre mačky niekoľko mačičiek.
Prešlo niekoľko rokov a dievčatá zo Srdce pre mačky mali cestu okolo už spomínanej záhradky a tak ju išli skontrolovať…napísali: “Zastavili sme sa popozerať v okolí záhradky opäť. Bolo ticho, nijaké zvieratá počuť nebolo. Nereagovali na naše volanie. Už už sme si mysleli, že snáď… ale nie. Pri našom odchode sa našťastie ozval jeden zo psíkov. Zúfalo štekal, no nevideli sme ho. Podarilo sa nám ho až nahrať na mobil. Ten psík nemal ňufáčik!”
Znova sa opakoval celý scénar – Nahlásil sa podnet na príslušnú RVPS, bola privolaná polícia a enviropolícia.
V malej pozlátanej búdke (viď.foto) omotanej reťazou a zabezpečenou kladkou na kód boli uzamknutí štyria prestrašení psíci! Vedľa na kartóne zas “chovala” tri mačičky, jedna s hrozným vytlačeným okom.
Ako by dopadli, keby sme ich neobjavili, keby sa ten psík neozval?!
Je hrozné, že si často ani neuvedomujeme okolo koľkých takých záhradiek denne prejdeme a netušíme, čo sa skrýva za ich plotmi, stenami…
Na pani bolo podané trestné oznámenie.
Zvieratká boli odobraté…
Falco, Floky, Fido a Flou zachránené psíky k nám prišli vychudnuté, zablšené, s vypadanou srsťou na viacerých miestach, mali po sebe kliešte a staré chrasty po ranách. Falco a Flou majú závažné zdravotné problémy…
Falco je jeden zo zachranených psíkov. Pri príchode ku nám mal blchy, kliešte, vypadanú srsť na viacerých miestach, staré chrasty po tele, bol vychudnutý a na prvý pohľad bolo zjavný problém s očami.
Falco absolvoval oftalmologické vyšetrenie kde bolo zistené, že NEDOKÁŽE ŽMURKAŤ – má vymiznutý rohovkový reflex – ten je potrebný na ochranu oka a potrebný pre správnu funkciu slzného filmu, ktorý umožňuje roztieranie slzného filmu a hladký pohyb viečok po povrchu rohovky. Pri vyšetrení sa tiež zistilo, že má slabú reakciu pri šteklenie nozdier, uší a okolo papuľky.
Falco musíme pravidelne oplachovať očká špeciálnym roztokom a dostáva do očiek masť.
Po oftalmologickom vyšetrení nasledovalo neurologické vyšetrenie a MRI mozgu.
MRI mozgu – kopírujeme záver správy z vyšetrenia:
“Kraniální polyneuropatie (MRI studie mozku bez strukturálních abnormalit)
Komentář a doporučení: MRI nález nedetekuje strukturální abnormality typu vrozených anomálií nebo ložiskových lézí. Klinický obraz odpovídá multipnímu postižení tzv. hlavových nervů (zde CN Il, CN V a CN VII), které jsou anatomicky prodlouženou částí mozku, ale
funkčně odpovídají perifernímu nervovému systému. Vždy musíme zvažovat (hlavně u štěňat a mladých jedinců) metabolické, inflamatorní a infekční vlivy, minimálně je doporučeno vyloučení hypotyreózy (stanovení T4 a TSH), stanovení protilátek Toxoplasma/Neospora a doporučován je rozbor likvoru – doložené jsou případy vázané na meningoencefalitidy.
Pozorované příznaky mohou být i důsledkem již prodělané infekce, diskutována je souvislost s herpesvirem. V případě mľadého jedince dále doporučujeme kompletní vyšetření krve, RTG
hrudníku, USG abdomen, vyšetření moči a parazitologii. Při negativitě všech vyšetření uzavíráme případy jako idiopatické neuropatie, které nemají známou příčinu, anebo již není možné příčinu stanovit, u mnoha zvířat dojde k regresi příznaků v řádu týdnů až měsíců.”
Falca čakajú ďalšie vyšetrenie a o ich výsledkov Vás budeme informovať.
A aký je Falco?
Falco je mladučký psík, plný energie, taký vrtichvostík s úžasnou povahou. Napriek tomu čo prežil a možno práve preto sa zo všetkého teší a má stále dobrú náladu. JE TO NESKUTOČNÉ ZLATÍČKO A MILÁČIK NAJVÄČŠÍ NA SVETE.
Má priateľskú povahu a s každým je hneď kamarát.
Miluje ľudí a maznanie, VEĽMI si užíva ak sa mu človek venuje a môže byť v jeho blízkosti.
V MENE FALCA VÁS PROSÍME O POMOC
Všetky veterinárne vyšetrenia, ktoré Falco potrebuje sú veľmi finančne náročné, len MRI stálo 441,16€.
Budeme veľmi vďační za akýkoľvek finančný príspevok na úhradu veterinárnych vyšetrení, ktoré Falco potrebuje.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX
Poznámka: FALCO

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

áno