Fifo

pes
10/2022
25.04. 2024
kríženec
49cm; 12,8kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Fifo nám bol najprv hlásený pri ceste smerom z Bukovca na Bašku a neskôr v obci Šemša kde sa ho podarilo odchytiť. Predpokladáme, že je to ďalší vyhodený psík…
Fifo bol prvé dni vyplašený a nedôverčivý so strachovou agresivitou. Pomaličky sme sa s ním skamarátili kŕmením z ruky a podplácaním s pamlskami a teraz je už s nami kamarát.
Fifo je stále/zatiaľ spočiatku k cudzím ľuďom nedôverčivý a chvíľku mu to trvá. Pri zoznamovaní veľmi pomáhajú chutné pamlsky, veď láska ide cez žalúdok.
V prípade záujmu preferujeme, alebo odporúčame spočiatku návštevy v útulku na zoznámenie, keď si na človeka zvykne tak je to zlatíčko, maznáčik prvej triedy a všetku snahu, ktorú musíte vynaložiť na zoznámenie s ním Vám tisícnásobne vráti.
Keď si Vás už Fifo obľúbi nepohne sa od Vás, veľmi sa teší, vrtí chvostíkom a prosí o pozornosť. Môže sa zľaknúť výrazných zvukov, trúbenia a pod. Je to všetko však len o zvyku.
Fifo je zlatíčko a stojí za všetku snahu. Fifo má rád hračky, ale najviac si užíva hladkanie a škrabkanie.
Má pokojnú, tak akurát aktívnu povahu. Bude sa tešiť výletom v prírode, ale aj oddychu pri svojej rodinke.
Fifo je skromný psík – ku šťastiu mu stačí kopec lásky a plné bruško.
So psami a fenkami vychádza bez problémov, ale je ešte opatrný a prudkému spôsobu hry sa ešte stráni.
Vo vnútri sa správa slušne, veci neničí a má 100% hygienické návyky. Manipulácia je bezproblémová ak už človeka pozná, pri cudzích môže panikáriť.
Fifo si hľadá milú, trpezlivú rodinku alebo jednotlivca, ktorí ho budú brať ako člena rodiny. Vhodný ku skúsenejším ľuďom, ktorí ho budú správne viesť a socializovať a pre ľudí, ktorí majú vyhradený čas vo svojom živote aj pre psíka.
Domov si hľadá do bytu, alebo domu s prístupom dnu.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie