Hasan

pes
02/2023
05.02. 2024
kríženec
49cm; 16,5kg - 05.02. 2024
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Hasan sa našiel na ulici 1.mája v Košiciach.
Hasan k nám prišiel veľmi vystrašený, nesocializovaný a ustráchaný. Prvotne sme si myseli, že je to len momentálnou situáciou a neskôr sa to zlepší.
Zlepšilo, ale nie až tak ako sme si mysleli…
Hasanovu históriu nepoznáme, ale z jeho chovania vieme vydedukovať, že dobre mu nebolo.
Hasana je ťažko opísať, pretože vie byť dokonale úžasný, ale ak sa dostane do situácie ktorá sa mu nepáči vie byť veľmi ustráchaný a útočný.
Hasan sa s Vami bude bez problémov hrať, pôjde s Vami na prechádzku a všetko bude v poriadku dokým neprekročíte jeho pomyselnú hranicu “osobného priestoru”.
Hasan je zaujímavá osobnosť, skúša hranice čo si môže dovoliť a potrebuje nastaviť pravidlá, ale pritom je fakt úžasný, milý a hravý. Miluje aportovanie, plyšáky a keď je “správna konštelácia hviezd” užíva si škrabkanie a ľudskú prítomnosť.
Potrebuje človeka, ktorý s ním bude vedieť pracovať – trpezlivo, dôsledne a s láskou. Ktorý mu ukáže akceptovateľné hranice, správne socializuje a usmerní. Stačí tak málo a bude úžasný a dokonalý!
Hasan vychádza so psami a fenkami a rád sa s nimi hrá a šáli. V domove by mu veľmi prospel vyrovnaný psík od ktorého by sa učil.
Hasan sa vo vnútri správa slušne, veci neničí a má hygienické návyky pri pravidelnom venčení.
Manipulácia závisí od mnoho faktorov – kto, kedy a ako s ním manipuluje a čo od neho chce. Manipulácia môže byť v pondelok s kolegyňou Riou bezproblémová a v stredu s kolegyňou Vierkou komplikovaná.
Určite však potrebuje košík pri veterinárnych úkonoch.
Hasanovi hľadáme skúseného, trpezlivého a láskavého majiteľa. Vzhľadom na jeho povahu ho k deťom neodporúčame.
Domov si hľadá do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie