Laky

pes
04/2020
x kríženec
52cm; 18kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Laky ešte ako malé šteniatko bol zachránený v poslednej chvíli. Našiel sa v Gelnici v centre mesta ležať v strede cesty. Autá trúbili, ľudia chodili okolo, ale nikto si ho nevšímal, nikomu na ňom nezáležalo. Maličkého Lakyho zachránila láskavá pani, ktorá nás hneď kontaktovala s prosbou o pomoc pre Lakyho a my sme samozrejme pomoc neodmietli. Už pri prvej návšteve veterinárnej kliniky sa zistilo, že maličký 2 mesačný Laky má problém s labkou. Zabezpečili sme mu ďalšie veterinárne vyšetrenie u perfektného ortopéda MVDr. Hluchého z UVLf. Absolvoval 4 operácie prednej pravej labky, ktorú má cca o 3cm kratšiu. Ďalšie operácie labky už v jeho živote nebudú potrebné a operovaná labka ho nijako neobmedzuje – je to veľký bežec a skokan.
LAKY JE V DOČASNEJ OPATERE KDE ČAKÁ NA SVOJ VYSNÍVANÝ DOMOV

“Laky prosí o domov v dome so zahradou s pristupom dovnutra (v byte nie je zvyknuty byt sam, do bytu by bol vhodný k ľuďom pracujúcim z domu). Hygienicke navyky ma zvladnute. Ma rad ludi a inych psikov/fenky, je velmi spolocensky. Najradsej by sa prechadzal cely den, v lese bez vodzky neutecie. Rad plava a aportuje, z cestovania autom sa tesi. Ovlada povely ku mne, k nohe, sadni, lahni, ostan, daj labku, otoc a fuj. Zvláda aj logické hry pre psíkov.
Je citlivy na svoje labky, nerad si ich dava utierat, ale s trochou trpezlivosti a cviku to noví majitelia iste zvladnu. Hlada si rodinu, ktora ho bude mat rada, bude mat cas sa mu venovat a bude sucastou ich zivota. Lakymu hľadáme domov do domčeka s úplným prístupom dovnútra, nie je vhodný na celoročný pobyt von resp. do bytu pre ludi pracujucich z domu.”

PRE VIAC INFORMÁCIÍ, ALEBO V PRÍPADE ZÁUJMU O ADOPCIU LAKYHO SA PROSÍM KONTAKTUJTE NA TEL.Č. 0948 150 241, ALEBO MAIL martinakujnischova@gmail.com

Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF