Leo

6914
pes
03/2017
13.08.2019
x kríženec
58cm, 22kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Lea sme prevzali z Asanačnej služby, ktorá ho odchytila dňa 01.08. 2019 na Havličkovej ulici v Košiciach. Nevieme, akú má Leo minulosť, aj keď sa našiel s obojkom, nikto ho nehľadal, nikomu nechýbal.

Už prvé dni po príchode ku nám sme si všimli, že Leo zvláštne chodí. Na klinike UVLF absolvoval ortopedické, neurologické vyšetrenia a RTG. Bola mu nasadená liečba, ktorá bohužiaľ nezabrala ako mala a preto nám odporučili už vyšetrenie MRI – magnetickú rezonanciu, ktorú v Trenčíne na klinike Neurovet absolvoval. Výsledok? Vyjadrenie MVDr. Viktor Paluša z kliniky Neurovet:

„Leo má výrazné neurologické príznaky poškodenia mozočku. Na MRI vyšetrení som nenašiel makroskopické anomálie v mozočku. Niektoré ochorenia sa žiaľ nedajú diagnostikovať ante-mortem a na diagnostiku je nutné mikroskopické vyšetrenie jednotlivých populácií neurónov v mozočku. Leo sa údajne neurologicky výrazne nezhoršuje, stále je schopný chodiť, samostatne prijímať potravu a vodu. Je možné, že sa jedná o vrodenú cerebelárnu dyspláziu alebo hypopláziu, v takom prípade sa neočakáva progresívne zhoršovanie stavu a prognóza je dobrá. Takisto je možné, že sa jedná o iné ochorenia, ako je cerebelárna abiotrofia alebo lyzozomálne neurodegeneratívne ochorenie, V takých prípadoch sa očakáva progresia príznakov. V takomto prípade je prognóza zlá. Osobne si však nemyslím, že sa jedná o tieto ochorenia, aj keď toto sa potvrdí až na základe budúcej progresie Leovho stavu.“

Leov stav sa ani po mesiacoch nemení a my veríme, že bude všetko dobré a Lea čaká krásny život vo svojej rodinke, ktorá si ho adoptuje.

Leo okrem netypickej chôdze nemá žiadne obmedzenie a funguje ako každý iný psík. Ľudí má veľmi rád a užíva si každú pozornosť, je veľmi priateľský aj k deťom. Má rád hračky, aportovanie, prechádzky a v lete má rád čľapkanie v bazéne. Je rozumný a veselý, užíva si život plnými dúškami a kto si ho adoptuje to nikdy neoľutuje.

So psami a fenkami vychádza bez problémov a rád sa s nimi hrá. Manipulácia je bezproblémová. Leo je veľký maznáčik a vyhľadáva ľudskú spoločnosť preto mu hľadáme domov v byte alebo v dome.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme, zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie