Lery

pes
06/2018
01.06. 2022
kríženec
46cm; 8,3kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Lery je ďalší prípad ľudskej NEZODPOVEDNOSTI A ĽAHOSTAJNOSTI!
Lery pochádza z obce neďaleko Košíc, kde sa absolútnou nezodpovednosťou majiteľov namnožili psy!
Na jednom dvore žilo 14 psíkov, ktoré sa množili medzi sebou, bili sa a živorili. Väčšine chýba potrebná socializácia, ktorá bola v “domove” plne zanedbaná ako všetko…
Tak ako ostatní psy z tohto dvora, aj Lery k nám prišiel podvýživený, plachý a nesocializovaný – nezvyknutý na ľudský dotyk a lásku.

Lery bol zo začiatku veľmi plachý, bál sa všetkého a všetkých. Náhla zmena prostredia a nové situácie dokázali Leryho vystresovať a potreboval trochu času aby si na túto zmenu zvykol.

Teraz je z Leryho úžasný mladý psík, ktorý sa po chvíľke zoznámenia teší všetkým ľuďom. Je veľmi kontaktný a ľudskú spoločnosť, škrabkanie a mojkanie si veľmi užíva – akoby chcel dobehnúť zameškané. Keď si na Vás zvykne, je všade tam kde ste vy, alebo kde sú pamlsky a jedlo.

Je veľmi učenlivý, hravý a pohrá sa aj s inými psami alebo hračkami. Na vodítko a obojok si už zvykol, môže sa však stať že ho ešte vystrašia niektoré situácie alebo zvuky, ktoré sú pre iných psíkov samozrejmosťou ako napríklad prechod cez dvere, prudšie pohyby a podobne.

Nepotrvá dlho a statočný Lery prekoná všetky “nástrahy” bežného života.

Lery je mladý šikovný psík, ktorý nebude mať problém priučiť sa novým kúskom a bude sa s ním dať pekne pracovať. Ide o aktívneho psíka, ktorý bude ideálnym partnerom na turistiku či dlhé prechádzky.

So psami a fenkami vychádza bez problémov, pri pravidelnom venčení má hygienické návyky, a vo vnútri sa správa slušne, veci neničí. Manipulácia ho ešte niekedy trošku vystraší, no v týchto zriedkavých prípadoch nie je nikdy agresívny.

Lery k sebe potrebuje skúseného majiteľa, ktorý vie ako správne a s citom pristupovať ku plachému psíkovi. Veľmi by mu tiež pomohlo ak by v domove bol vyrovnaný psík od ktorého by sa učil.

Lery si hľadá domov ideálne do domu s úplným prístupom dnu. Adopcia do bytu – na sídlisku a v ruchu mesta by bola náročná, pri troche času a trpezlivosti nie však nemožná. Každopádne potrebuje skúsenejšieho majiteľa a spolu zvládnu všetko!

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu: