Riko

pes
01/2020
14.01. 2023
kríženec
48cm; 21,5kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Riko k nám prišiel z obce Jasov kde sa túlal a čo tomu predchádzalo nám prišlo v správe:

“Ľudia ho videli túlať sa po obci ako si hľadá jedlo a keďže poznali majiteľov tak ho odniesli domov, ale nebolo to šťastné zvítanie ako by sme očakávali… Prešla krátka doba a znova bol psík na ulici, tak znova tí istí ľudia ho zobrali a odniesli domov, ale tam namiesto vďaky od majiteľov vznikla hádka s nálezcami, že oni toho psa už nechcú, nech si ho berú a zavreli bránu a nechceli ho pustiť už domov…”
Riko je milý a oddaný psík, ktorý si u nás od prvého momentu užíva pokoj, teplo a pohodu. Ľudí má rád všetkých a hneď. Je to jeden perfektný psík a my sme veľmi radi, že je u nás a nájde si rodinku, ktorá ho bude rovnako milovať ako on ich.

Riko miluje akúkoľvek pozornosť, teší sa na každú prechádzku. Má hravú povahu a najviac ho bavia hračky, uzle a vonku sa poteší aj paličke. Aktívny je tak akurát a prispôsobí sa. Ak je čas na výlet, alebo prechádzku tak sa veľmi teší ak je čas na oddych spokojne leží v peliešku.

So psami a fenkami u nás vychádza bez problémov. Dokonca sa znesie aj s mačičkami.

Hygienické návyky má a dnu sa správa slušne (Síce jedna deka padla za obeť, ale asi sa mu fakt nepáčila.) Manipulácia je bezproblémová.

Riko si hľadá milú, láskavú a aktívnu rodinku ktorá mu už nezlomí srdiečko. Je vhodný k deťom a pre prvopsíčkarov.

Domov si hľadá do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.

VAŠA SKÚSENOST S RIKOM:
1. “Dobry den, dneska sme boli na vylete s utulkacikom Riko. Boli sme s nim v zadielskej doline, uplne hore, cize presiel s nami 12km bezproblemovo.
Cestou tam v aute pekne sedel, pozeral von oknom a sledoval cestu. Pocas tury nas vobec netahal, stale nas pockal a pozeral dozadu ci ideme. Obcas sa trosku zlakol, ale to iba na chvilku, hlavne od ludi. Ked videl, ze pred nami idu ludia, tak sa zastavil, a z dialky ich pozoroval chvilku, a trebalo ho presvedcit, ze mozme kludne pokracovat v ceste. Ale to sa stalo iba raz, na zaciatku. Niektorym ludom hned doveroval, a chcel ich ocuchavat.
Uplne hore sme si dali pauzu, sadli sme si na chvilku, a on skoro cely cas sedel vedla nas, dokonca na chvilku si aj lahol a zaspal. Jeho hlas sme ani raz nepoculi, vobec nestekal, ani ked okoloiduci psi na neho stekali.
Na ceste domov v aute uz bol asi unaveny, lebo cely cas spinkal.
Riko sa spraval cely cas ukazkovo, ziadny problem s nim nebol. Ked sme sa zastavili niekde, trpezlivo cakal. Ma kludnu povahu, je zvedavy ale opatrny. Velmi mily, rozumny, mudry, dokonaly pes🤍
Dakujeme, ze sme ho mohli zobrat na vylet, a dufame, ze aj on mal krasny den s nami😊

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie