Aron

pes
20.05.2019
22.10.2020
x kríženec
27 kg
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Dňa 22.10. sme dostali prosbu o pomoc, trošku inú ako zvyčajne. Na veterinárnu kliniku doniesol majiteľ svojho psíka. Po komplexných vyšetreniach sa zistilo, že psík následkom traumy má prasknutý močový mechúr a súrne potrebuje operáciu, jeho život bol v ohrození.
Prosíme nasledujúce riadky čítajte s porozumením a bez súdenia.

Majiteľ nevedel, čo robiť, nemal financie na operáciu, nechcel dať psíka utratiť a tak zavolali z kliniky nám. Pomohli sme, zabezpečili a uhradili sme náklady na operáciu psíka a našťastie prežil. Po rozhovore s majiteľom sme sa dohodli, že Aronovi nájdeme nový domov. Nebolo to pre majiteľa ľahké rozhodnutie, ale už je to raz tak.

MAJITEĽ NÁM O ARONOVI NAPÍSAL:
“Aron, čo sa týka psíka, je povahovo veľký kamarát s ľuďmi či s deťmi. Rovnako aj so psíkmi, či je to fenka, či pes, či malý, či veľký. Je trošku pojašený, asi ako každé šteňa v jeho veku. Má 100% hygienické návyky. Je zvyknutý na byt, ale aj dom. Doma nič neničí, no má svoju slabosť, a to sú papierové škatule, tašky a časopisy. Rád ich číta a ony potom samy od seba vybuchnú. Povahovo je veľmi rozkošný a občas bojko. Má alergiu na väčšie množstvo kuracieho mäsa. Je to špekulant občasne. Hračky ho väčšinou nezaujímajú, radšej sa hraje s ľudmi, alebo športuje na psích preliazkách. Ovláda všetky základné povely, či zavolanie, sadni, ľahni, ale aj počkaj, ostaň, hľadaj atď. Je kompletne očkovaný, čipovaný a pravidelne odčervovaný.”

Aron mal dobrý domov, bohužiaľ hľadá nový. Aron je po operácií v poriadku, berie ešte ATB a čaká ho kontrola na klinike. Aronovi hľadáme ZODPOVEDNÉHO MAJITEĽA. Majiteľa, ktorý sa mu bude venovať, zabezpečí mu všetko potrebné a bude ho viesť správnym smerom.
Aron nie je a nebude pre nikoho módny doplnok, ani prostriedok na budovanie ega. Aron z Vás neurobí frajera ani Vás nevylieči z komplexov. Aron nie je vhodný do koterca, na celoročný pobyt von a pre starších ľudí.

PROSÍME, predtým ako sa rozhodnete nás kontaktovať – premyslite si to, je to rozhodnutie na mnoho rokov. Zvážte svoje možnosti, predvídajte. Premyslite si aké situácie môžu nastať a či na nich budete mať riešenie.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

Veľmi nám pomôžete ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou o útulkáčika (kompletné veterinárne ošetrenie, kvalitné krmivo, doplnky) svoj príspevok môžete poslať na náš Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX
Ďakujeme

2% Z DANE