Aston

pes
04/2013
kríženec
56cm; 35kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Aston je náš adoptovaný psík. Žiaľ po šiestich rokoch od adopcie si hľadá nový domov.

Z PÔVODNÉHO DOMOVA NÁM O ASTONOVI NAPÍSALI:

“Aston má 8 rokov, ale je to veľmi hravý a aktívny psík. Miluje precházky v lese a zvládne aj dlhšie túry. Už je starší takže len pre chodcov, za bicyklom už nestíha.

Psov si vyberá, ale keď si sadnú tak sa chce hrať, keď sa rozhodne hru ukončiť tak odíde. Nemá však rád ak sú psy veľmi dotieravé, alebo na neho skáču. V domácnosti neodporúčame iného psa, je veľmi žiarlivý a to aj von – ak sa jeho pán venuje inému psovi.

Veľmi rád hrabe a hrabe dlho…miluje vodu a plávanie a rôzne hry vo vode. Na záhrade je pokojný, keď sa má s kým je hravý a keď je sám má tendencie zo záhrady utiecť a preskúmavať okolie. Stále sa vráti s úsmevom a spokojný a i v miestach kde je prvý krát sa vráti. Tejto vlastnosti pre jeho bezpečnosť však treba zabrániť. V byte je socializovaný, veľmi milý a vyhľadáva ľudskú prítomnosť ktorú si veľmi užíva. Najradšej by preležal aj celý deň keby ho niekto hladkal a škrabkal.

Malé deti znesie, ale ich spoločnosť nevyhľadáva a v domácnosti ich rád nemá. Bojí sa búrky, ak ostane počas búrky sám doma má tendencie zničiť všetky východy (dvere). Bojí sa dáždnikov. Ovláda povely: sadni, ľahni, ku mne, na miesto, pusti (paličku), zostaň, čakaj, nesmieš, voľno, hľadaj paličku, štekaj.”

Aston má starú zlomeninu zadnej ľavej nohy, ktorá mu spôsobuje občasné krívanie. Aston si hľadá domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu. Je vhodný pre ľudí čo už psíka mali. Nie je vhodný pre prvopsíčkarov. Je to perfektný pes, ktorý potrebuje správne usmerniť.

Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0905671142, alebo na alexandra.slobodnikova@gmail.com.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF