Fliačik

samec
07/2021
07.12. 2023
kríženec
73,5 cm, 28,4 kg -20.03.2024
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Fliačik sa našiel na ulici Jenisejská 2 v Košiciach. Majiteľ uvedený v čipe sa psíka vzdal a tak Fliačik teraz hľadá láskavý a zodpovedný domov.

Fliačik je kríženec plemena Nemecký krátkosrstý stavač a má typickú povahu pre toto plemeno. Fliačik je plný energie, všade musí byť a všetko preskúmať. Potrebuje dostatok pohybu, či už tréningom, alebo veľkou prechádzkou na vybitie energie, aby nezačal byť nervózny a deštruktívny.

Nemecké stavače sú dobrými skokanmi, z nudy preto nemajú problém preskočiť aj vyšší plot a platí to aj pre Fliačika. Nemecký stavač vychádza úžasne s deťmi, ak s nimi vyrastá. Nakoľko má veľa energie, vie sa do sýtosti vyblázniť so staršími deťmi. Aj tie stavače, ktoré s deťmi nevyrastajú, sa môžu naučiť, ako sa pri nich správať.

Fliačik dobre vychádza s fenkami aj so psami. Nakoľko je poľovnícke plemeno, môže byť agresívny k malým chlpatým zvieratkám, ako sú morčatá či zajace, ale všetko sa dá zmeniť dobrou výchovou. Pri pravidelnom venčení má hygienické návyky a manipulácia je bezproblémová. Fliačik má energie na rozdávanie a hľadá si aktívnu rodinu, ktorá má skúsenosti s poľovníckymi plemenami, alebo má vôľu a snahu naučiť sa všetko o ich povahe a potrebách.

Ideálny domov pre Fliačika je rodinný dom s prístupom dnu, kvalitnou búdou a s dobre zabezpečeným plotom.

VAŠA SKÚSENOSŤ S FLIAČIKOM:
1. “Fliacik bol na vylete super. V aute ho bolo treba drzat, lebo mal chut vsetko sledovat, ale ked sa ukludnil, pekne lezkal. Boli sme na vylete s dvomi pre neho cudzimi psikmi a nemal s nikym absolutne ziaden problem. Na voditku siel pekne, netahal a vzdy nas cakal a otacal sa za nami. Fliacik vam da vsetku lasku sveta a vzdy, ked sme zastavili, sa na nas zvalil a chcel sa mojkat.”

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie