Gwen

sučka
29.05.2019
13.10.2021
Belgický ovčiak - Malinois s PP
62cm; 29,2kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dostali sme prosbu o pomoc od majiteľa, ktorý sa musel vzdať svojej fenky Gwen a jej štyroch šteniat. (Chovná stanica bola kontaktovaná.)

Gwen je aktívna, hravá a učenlivá fenočka. Má rada uzle a aportovanie. Je milá, manipulácia bez problémov. Má hygienické návyky. S inými psami u nás ešte nebola v kontakte. Nie je vhodná k hydine a k malým zvieratám.

Belgický ovčial Malinois je vhodný pre majiteľov, ktorí už majú kynologické skúsenosti. Nie je to pes vhodný len tak na dvor, alebo do bytu, bez adekvátneho prístupu. Belgický ovčiak – Malinois je vynikajúci pracovný pes, ktorý prekypuje sebavedomím a je pripravený ochrániť svojho pána v každej situácii. Aj keď je k svojej rodine lojálny a svoju lásku dokáže opätovať, voči cudzím ľuďom je od prirodzenia nedôverčivý a rezervovaný. Malinois je pes s perfektnými strážnymi schopnosťami. Svojich ľudí a majetok si stráži len takou silou, aká je od neho požadovaná. To znamená, že aj jeho povaha je do veľkej miery ovplyvňovaná celým radom faktorov, vrátanie dedičnosti, výcviku a socializácie.
Je mimoriadne inteligentný a výcvik zvláda perfektne. Je ľahké ho vycvičiť, no pri výcviku musíte dbať na to, že je to citlivý pes, ktorý neznáša tvrdé zaobchádzanie. Dôsledný, no spravodlivý výcvik Vám zaručí vzájomnú dôveru a oddanosť tohto psa. Malinois má neuveriteľnú túžbu pracovať a najšťastnejší je, keď má pravidelnú činnosť a zamestnanie.
Belgický ovčiak malinois potrebuje dostatok aktivity každý deň. Miluje každú akciu. Ste fanúšikom dlhých výletov po prírode či joggingu? On bude tým správnym parťákom a bude neuveriteľne šťastný, že môže byť po Vašom boku. Malinois je skvelý na agility či dogdancing.
S deťmi môže mať krásny vzťah, pokiaľ budú dobre socializovaní – on aj deti. S inými zvieratami, ako sú mačky alebo aj iné psy, môže mať malinois problém, ak sa s nimi nestretol už vo svojom šteniatkovskom veku.

Do objektov, firiem a vyslovene len na stráženie adopcie nerobíme!

Prevoz cez hranice do Čiech je možný až po kompletnej vakcíne, ktorá je naplánovaná na 12.11. 2021.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0905671142, alebo na alexandra.slobodnikova@gmail.com.

Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF