Kiwi

pes
06/2023
05.09. 2023
kríženec
51cm; 24,1kg - 12/2023
áno
áno
áno
áno

Popis

AKO Z DVOCH ŠTENIATOK PRI CESTE VZNIKLA KASTRAČNÁ AKCIA.

Na ceste v rekreačnej oblasti Šugov sa našli dve šteniatka pri ceste a neskôr dospelá fenočka, ktorá nálezcov priviedla až ku domu. Pri dome sú dospelé psíky a niekoľko šteniatok… Ako sa neskôr dozvedáme, pánovi, ktorý v dome býva, nosia psíky z neďalekej osady a on sa o nich v rámci svojich možností stará a starostlivosť je dobrá. Pánovi sme ponúkli pomoc a aj do budúcna, ak bude niečo potrebovať, pomôžeme, ako bude v našich možnostiach a silách.

  • 7 fenočiek sme v dvoch várkach preniesli na veterinárnu kliniku, kde absolvovali veterinárnu prehliadku, čipovanie a hlavne sterilizácie. Niekoľko dní sme ich mali v útulku na zotavenie a sledovanie, následne sme ich vrátili.
  • 2 psíkovia čakajú na naplánovanú kastráciu.
  • 1 psík musel byť hospitalizovaný na klinike UVLf, kde podstúpil operáciu pohlavného údu, pretože bol pravdepodobne geneticky “poškodený”. Po operácií a zotavení bol vrátený.
  • 6 šteniatok sme zobrali nastálo do útulku, kde čakajú na svoje vysnívané domovy.

Všetky veterinárne úkony a veci spojené s pomocou boli plne hradené útulkom. Ak by ste sa rozhodli prispieť na túto akciu, alebo ďalšie v budúcnosti, budeme vďační. V dolnej časti textu nájdete link s kompletnými informáciami ako pomôcť útulkáčikom.

Šteniatko Kiwi je jedno zo šiestich šteniatok, ktorý v útulku čaká na svoj vysnívaný domov.  Kiwi je úplne úžasný a priateľský psík. Kiwi je mladučký psík s typickou povahou pre jeho vek, je veselý, aktívny a veľmi vnímavý.

Veľmi rád sa hrá a šalí, ale zo všetkého najviac si užíva ľudskú pozornosť. Hladkanie, mojkanie a škrabkanie je pre neho alfa-omega. Veľmi rád má hračky, pamlsky a naháňanie sa so psími kamošmi. Ten, kto si ho vyberie, NIKDY NEOĽUTUJE, Kiwi bude dokonalý parťák a všetci Vám ho budú závidieť.

So psami a fenkami vychádza úžasne a rád sa s nimi hrá. Hygienické návyky má pri pravidelnom venčení a manipulácia je bezproblémová.

Kiwi je aktívny psík, a aby bol spokojný a šťastný, potrebuje dostatok pohybu, ale vie sa aj prispôsobiť a keď je čas oddychu, pekne odpočíva v peliešku. Bude milovať výlety v prírode, kúpanie v potokoch a šantenie so svojou rodinou. Je to ešte mladučký psík, ktorý bude presne taký, akého si ho vychováte.

Kiwi si hľadá domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu. NIE JE VHODNÝ DO KOTERCA A NA CELOROČNÝ POBYT VON. Nie je vhodný ani do chodby, pivnice, garáže a pod. Kiwi chce mať neobmedzený prístup k svojej rodine. Je vhodný pre prvopsíčkarov a k deťom.

VEĽKOSŤ: 51cm; 24,1kg – 12/2023

Veľkosť v dospelosti – odhad: +/- 28kg
Mama šteniatka: Neznáma
Otec šteniatka: Neznámy

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

áno