Melánia

sučka
05/2019
30.06.2019 - 14.05.2020
x kríženec
37cm; 9,7kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Príbeh našej útulkáčky Melánie napíšeme tak, ako sa stal, len fakty a náš názor si necháme pre seba – Melánii by určite nepomohol.

Melánia sa našla 30.06. 2019 na ceste pri Bukovci. Bolo to krásne, zdravé šteniatko. Hneď v ten deň išla do dočasnej opatery, kde si ju neskôr aj adoptovali.
V rodine sa stala nešťastná vec, a to, že člen rodiny stúpil na labku maličkej Melánie a labka sa zlomila – a tu to všetko začína.
Rodina hneď išla na veterinárnu kliniku, kde labku ošetrili. Bohužiaľ nastala komplikácia a labku museli neskôr amputovať.
Dňa 14.05. 2020 k nám prišiel pán (známy majiteľky), že nám Melániu vracajú do útulku. Dôvod? Majiteľka ju po amputácii labky veľmi ľutovala a tak povediac rozmaznala, že Melánia si k nej začala dovoľovať a vraj ju aj hrýzla. Takže nezvládateľnú Melániu už mať nemôže a je jej to veľmi ľúto.
Do útulku nám vrátili fenočku s hendikepom a nesprávnou socializáciou spôsobené problémové chovanie to sa ale časom veľmi upravilo a Melánia je teraz úplne iný psík ako keď k nám prišla.
Melánia je milá a priateľská fenočka. Ľudí má rada všetkých, bez rozdielu a keď jej dáte svoju lásku a čas, vráti vám ju dvojnásobne naspäť. Keď si Vás už obľúbi, bude nasledovať každý váš krok a bude si užívať spoločne strávené chvíle.
Užíva si mojkanie, škrabkanie a plnú pozornosť, alebo len jednoduché sedenie pri “svojom” človeku. . Rada sa hrá s hračkami, rada šantí a naháňa sa. Rovnako má rada aj oddychovanie a leňošenie, najlepšie niekde na slniečku.
Pre zanedbanú a nie úplne vhodnú výchovu v minulosti je Melánia trošku tvrdohlavá, ale na to stačí trošku Vašej trpezlivosti.
Jej hendikep ju vôbec neobmedzuje – rada sa hrá, behá, alebo naháňa za loptičkou.
V letných mesiacoch obľubuje leňošenie na slnku, alebo letmé okúpanie v bazéniku.
So psami a fenkami vychádza bez problémov. Znášanlivosť s inými zvieratami nepoznáme.
Melánia má hygienické návyky, vo vnútri sa správa slušne a veci neničí.

Melánii hľadáme domov do bytu, alebo do domu s úplným prístupom dnu, ďalší starší/vyrovnanejší psí kamarát je len výhodou.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

sučka

Šteniatko

nie